زرشک لوکس

توسط hemati

زرشک (Berberis) رکن اصلی در غذای محبوب ایرانی یعنی زرشک پلو است. اما بد نیست بدانید که زرشک لوکس و دیگر انواع این میوه جزو محصولات صادراتی کشورمان نیز محسوب می‌شوند. به اضافه این که این میوه قرمز رنگ کوچک فواید درمانی قابل توجهی دارد.

زرشک لوکس

در خصوص منشا زرشک گزارشات مختلفی موجود است.برخی افراد زرشک را بومی نواحی مرکزی و جنوبی اروپا میدانند . این گروه معتقدند این گیاه از این قاره برای استفاده دارویی به امریکا برده شده و در انجا کشت شده است .برخی شمال غربی افریقا و غرب اسیا را منشا اصلی این گیاه میدانند. منابعی وجود دارند که نشان میدهند قبایل سرخ پوست ساکن شیلی و مناطق جنوب ارژانتین این گیاه و خواص دارویی ان را از قرنها پیش می شناخته اند.زرشک محصول بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا،اسیا،افریقا،امریکای شمالی و امریکای جنوبی می باشد‌‌‌.
دیرینه شناسان براین باورند که زرشک در مراسم مذهبی و اشیا مقدس مورد استفاده ی بومی های قاره امریکا به عنوان سنبل قدرت مافوق طبیعی و ماده ی دارای خاصیت باز دارنده و درمان کننده بیماریها مورد احترام بسیاری بوده است.

منشاء زررشک در قائنات

گیاه زرشک بومی ایران است و نوع بی دانه ی آن برای نواحی جنوب خراسان قاین شهرت ایجاد کرده است در بعضی منابع در مورد پیشینه تاریخی زرشک و مبدا ان این طور امده است که اولین بار شخصی به نام (جعفر) کشت و تولید زرشک بی دانه را در روستای افین از بخش زهان شهرستان قاینات بنا گذاشته است گفته میشود وی در زمان ترکمن تازی به اسارت ترکمنها در امده .ولی ضمن فرار از اسارت در مسیر بازگشت درختچهای زرشک بی دانه را مشاهده نموده و پا جوش ان را به روستای خود منتقل کرده و کشت نموده است بدین ترتیب به نظر میرسد نخستین محل پرورش زرشک بی دانه روستای افین باشد که دارای قدمت تاریخی است احتمالا وی این نوع زرشک را در منطقه شیروان در شمال خراسان مشاهده نموده است .

گفتنی است که قدمت زرشک در قاینات به بیش از ۲۰۰ سال قبل میرسد. برخی از اقسام این میوه جزو زرشک با کیفیت لوکس محسوب شده و برخی دیگر از مرغوبیت کمتری برخوردار هستند.

روی هم رفته این میوه ترش مزه موارد استفاده زیادی دارد. از مصرف آن در غذاهای مختلفی همچون کوکو سبزی و زرشک پلو گرفته تا استفاده آن برای مصارف آبگیری.

با این حال زرشک را نمی‌توان جزو مواد غذایی پر مصرف به حساب آورد. در حالی که خواص درمانی فراوان آن این طور ایجاد می‌کند که به طور مستمر استفاده شده و به سفره‌های غذایی افزوده شود. قصد داریم شما را با تنوع و گوناگونی زرشک آشنا کنیم.در نهایت نیز نگاهی کوچک به مهم‌ترین فواید و خواص درمانی زرشک لوکس می‌اندازیم.

فروش زرشک اعلاء به صورت عمده در کرج

میوه زرشک جزو گیاهان بومی ایران است که در دو نوع زیر یافت می‌شود:

 • زرشک سیاه
 • زرشک قرمز

زرشک سیاه بازرگانی همتی

این دو نوع زرشک اگرچه از نظر فواید و خواص مشابهت‌های فراوانی دارند اما تفاوت‌هایی نیز بین زرشک ها  وجود دارد. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به اختلاف قیمت اشاره کرد. در واقع زرشک سیاه گران قیمت تر از نوع قرمز آن است؛ چرا که در محیط کوهستانی رشد کرده و دسترسی به آن چندان آسان نیست. از این‌ها گذشته ماده‌ای به نام بربرین در آن وجود دارد که موجب برتری‌اش نسبت به زرشک قرمز شده است.

در خصوص بربرین باید بگوییم که نوعی نمک آلکالوئیدی محسوب شده که خواص و فواید قابل توجهی برای بدن دارد. از جمله خواص آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کاهش میزان قند موجود در خون، کاهش سطح کلسترول بد خون، تقویت سلامت قلب و… روی هم رفته کمیاب بودن و خواص درمانی فوق العاده دو مزیت اصلی برتری زرشک سیاه نسبت به قرمز است.

انواع زرشک قرمز رنگ

به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

 •  کوهی
 •  پفکی
 •  دانه اناری

پخش عمده زرشک لوکس پفکی 

این نوع زرشک لوکس به دلیل ظاهر زیبا و مرغوبیت در دسته زرشک لوکس قرار می‌گیرد. زمان برداشت آن نیز در اوایل پاییز و همراه با خنکی هوا است. به این صورت که این میوه ترش مزه همراه با شاخه از درخت جدا شده و در انبارهای تاریک و خنک نگهداری می‌شود. سپس باید چند ماهی بگذرد تا زرشک‌ها به طور کامل خشک شده و پفکی و باد کرده شوند. در گام بعدی مواد زایدی همچون چوب، سنگ و شاخه را از آن جدا می‌کنند. به این ترتیب زرشک قرمز پفکی آماده مصرف شده و راهی بازار می‌شود.

همان طور که گفته شد  زرشک قرمز در زمره زرشک لوکس قرار می‌گیرد. زیرا زمانی نسبتاً طولانی برای خشک شدن آن لازم است و همچنین ظاهر زیبایی دارد؛ در نتیجه از مرغوبیت و کیفیت قابل توجهی برخوردار است. محبوبیت زرشک لوکس پفکی در بازار مصرف نیز به همین موضوع مربوط می‌شود. بد نیست بدانید که صادرات زرشک لوکس پفکی به بازارهای جهانی از رونق خوبی برخوردار است.

اگر شما نیز به دنبال خرید زرشک لوکس هستید آن را با قیمت مناسب و به صرفه در بازرگانی همتی خواهید یافت.

زرشک قرمز دانه اناری شرکت زرین تجارت

زرشک قرمز دانه اناری

خرید و فروش زرشک قرمز دانه اناری به صورت فله‌ای و ارزان

زرشک دانه اناری را نیز می‌توان با قمیت ارزان و به صورت فله‌ای از شرکت بازرگانی همتی خریداری نمود. فصل چیدن این نوع زرشک مشابه با زرشک لوکس پفکی و در روزهای آغازین پاییز است. تفاوت برداشت این دو نوع میوه به شرح زیر است: زرشک‌های دانه اناری از خوشه چیده می‌شوند. در حالی که اگر خاطرتان باشد گفته شد که زرشک لوکس پفکی را با شاخه از درخت قطع می‌کنند. سپس زرشک‌های دانه اناری را برای خشک شدن در مقابل تابش خورشید قرار می‌دهند. پس از آن نوبت به جداسازی خرده‌های خوشه‌ها از زرشک می‌رسد. به این منظور از روش دمیدن باد استفاده می‌شود که هر دو نوع طبیعی و مصنوعی آن کاربرد دارد.

در گام بعدی زرشک قرمز دانه اناری  به درون دستگاه سورت ریخته می‌شود. هدف از این کار جدا کردن هرگونه تیغ، خار، سنگ و شن از میوه زرشک است. پس از آن است که محصولی آماده برای مصرف در اختیار خواهید داشت. با توجه به این که زرشک قرمز پفکی را به عنوان زرشک لوکس معرفی کردیم؛ اکنون باید بگوییم که نوع دانه اناری این میوه از نظر کیفی در سطح پایین‌تری قرار دارد.

با این تفاسیر طبیعی است که قیمت آن نیز از زرشک لوکس قرمز پفکی ارزانتر باشد. همین امر سبب شده صادر کنندگان بسیاری به سراغ زرشک دانه اناری بروند. از آن سو نیز این زرشک در میان مشتریان اروپایی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. البته که این موضوع برای مصرف کنندگان داخلی نیز صدق می‌کند. اگر شما نیز به دنبال خرید زرشک با قیمتی مقرون به صرفه هستید؛ هم‌اینک می‌توانید ارزان قیمت‌ترین زرشک دانه اناری را به صورت عمده از بازرگانی همتی خریداری نمایید.

زرشک قرمز کوهی

زرشک قرمز کوهی

تامین زرشک قرمز کوهی عمده و اعلا توسط شرکت بازرگانی همتی 

این نوع از زرشک به طور خودرو در مناطق کوهستانی رشد و تکثیر می‌یابد؛ در نتیجه میزان تولید این میوه بستگی کاملی به شرایط آب و هوایی سالانه دارد. زمان چیدن زرشک قرمز کوهی نیز در ابتدای فصل پاییز فرا می‌رسد. زرشک کوهی را باید محصولی ارگانیک و کاملاً طبیعی بدانیم. این محصول با کیفیتی درجه یک و قیمتی مناسب در بازرگانی همتی به فروش می‌رسد. ناگفته نماند زرشک کوهی ارگانیک جزو محصولات صادراتی به کشورهای اروپایی است.

 

زرشک قرمز کوهی(بازرگانی همتی)

زرشک قرمز کوهی

فواید زرشک

زرشک به خصوص نوع زرشک لوکس برای سلامتی انسان بسیار مفید است. از جمله پر رنگ‌ترین خاصیت‌های این میوه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از بروز عفونت و فعالیت ضد قارچی
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • برطرف کننده انواع اسهال
 • درمان دیابت و کمک به پیشگیری از آن
 • افزایش سلامتی قلب
 • برطرف کننده اختلالات سوخت و سازی بدن
 • پاکسازی کبد و صفرا و…

 

خرید زرشک لوکس

خرید زرشک لوکس

 زرشک لوکس عمده و ارزان قیمت  

زرشک لوکس تنها یکی از انواع زرشک است که بیشتر به زرشک‌های قرمز دانه پفکی اطلاق می‌شود. در خصوص زرشک‌های سیاه همین قدر بگوییم که کمیاب بوده و تنها در محیط‌های کوهستانی یافت می‌شوند.

در مجموع زرشک لوکس و دیگر اقسام زرشک قرمز خواص یکسانی دارند. وجه تفاوت آنها در مرغوبیت و زیبایی ظاهری است؛ طبیعتاً این دو فاکتور در زرشک لوکس پفکی شدت بیشتری دارد. همین امر موجب شده زرشک لوکس به گزینه‌ای مناسب برای صادرات به بازارهای جهانی تبدیل شود.

از این ها گذشته مصرف مستمر و منظم زرشک تاثیر خوبی بر سلامتی و تندرستی انسان می‌گذارد؛ چرا که موجب تقویت قلب، بهبود انواع عفونت،  عملکرد بهتر دستگاه گوارش و… می‌شود. برای خرید زرشک لوکس درجه یک امساله  از شرکت زرین تجارت میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک نظر بدهید

Language
فروش خرما زاهدی درجه یک | عکس حبوبات | تصاویر حبوباتمغز فندق خام شرکت زرین تجارت