جوش شیرین یا بی کربنات سدیم در صنعت و مواد غذایی کاربرد فراوانی دارد. جوش شیرین صنعتی در تولید مواد شیمیایی و نیز بعنوان پاک کننده کاربرد دارد.

مصرف عمده جوش شیرین غذایی یا فود گرید در تولید کیک و کلوچه و نیز بیسکویت می باشد. مصرف جوش شیرین در تولید بیکینگ پودر است که برای ورآمدن خمیر و حجم دادن به انواع کیک اضافه می شود.
بکینگ پودر از یک نوع باز و اسید تشکیل شده است که به محض مخلوط شدن با مایعات موجب ازاد کردن مقداری گاز می شود.
جوش شیرین دامی در تغذیه گاوداری ها ومکمل های دام و طیور و شیرین کردن آب نیز کاربرد دارد بیکربنات سدیم یا جوش شیرین کاربردهای فراوانی دارد.

مصرف کننده ایرانی جوش بعلت استفاده از جوش ایرانی از قدیم بیشتر به خرید جوش ایرانی عادت کرده است با اینکه جوش چینی بعلت داشتن تائیدیه اداره بهداشت کیفیت کمتر از جوش شیراز ندارد و حتی به نظر خیلی از مصرف کننده ها کیفیت بهتر نیز دارد.

از سدیم بی کربنات به عنوان جایگزین مخمر در نانوایی ها استفاده می شود زیرا بخاطر خاصیت قلیایی آن، کاهش ‏زمان تخمیر را به دنبال دارد همچنین در کارخانجات بعنوان ضد عفونی کننده هم استفاده می شود که البته بستگی به کیفیت آن هم دارد و هر چقدر کیفیت جوش شیرین بالاتر باشد باعث افزایش کارایی آن می گردد.

جوش شیرین خواص شگفت آوری برای پوست ، مو و بدن دارد. همچنین ترکیبی ارزان قیمت و قابل دسترس می باشد. جوش شیرین یک ماده طبیعی با ظاهر کریستالی است اما اغلب به عنوان یک پودر شره به نظر می رسد. این ماده یک قلیایی ضد باکتری ، ضد قارچ ، با خواص ضد عفونی کننده و ضد التهاب است.

جوش شیرین همانند یک داروی پزشکی قدرتمند می باشد که برای مبارزه با هر مشکل اعم از سرماخوردگی، مشکلات دهان و دندان تا مسائل مربوط به پوست می توان از آن استفاده کرد.

استفاده جوش شیرین برای دوره های کوتاه مدت بسیار موثر است، اما استفاده بیش از حد از آن می تواند منجر به آسیب رساندن به پوست و مو شود.

عمده مصرف بی کربنات سدیم غذایی یا فود گرید در تولید کیک و کلوچه و بیسکویت است. بیشترین استفاده از بی‌کربنات سدیم، در تهیه انواع بکینگ پودر می‌باشد. بکینگ پودر از یک نوع باز و اسید تشکیل شده است که به محض مخلوط شدن با مایعات موجب آزاد کردن مقداری گاز می شود.

مقدار اضافی از خمیر جوش شیرین ، بطور مؤثر در پاک کردن و سائیدن سطوح می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این ماده در ترکیب خمیر دندان به رفع لکه‌های دندان و سفید شدن آنها کمک می‌کند.

بیکربنات سدیم در صنایع غذایی، در تولید نوشابه‌های گازدار به عنوان منبعCO2، در صنایع پاک کننده‌های خانگی و در کپسولهای خاموش کننده آتش نیز کاربرد دارد.

همچنین بی کربنات سدیم در صنعت نساجی برای عمل آوردن نخهای پشمی و ابریشمی استفاده می‌شود.

در صنعت لاستیک و پلاستیک سازی بدلیل آزاد کردن دی اکسید کربن از بی کربنات سدیم ،بعنوان عامل فوم ساز در فرآیند تولید لاستیک و پلاستیک استفاده می شود.

دی اکسید کربن آزاد شده برای کنترل شکل محصولاتی که از لاستیک و پلاستیک ساخته می شود کاربرد فراوانی دارد.

از بیکربنات سدیم برای رنگرزی و چاپ پارچه نیز استفاده وسیعی می شود. در صنعت دباغی نیز بی کربنات سدیم را بعنوان یک عامل خنثی کننده مواد رنگرزی در فراینده رنگ مورد استفاده قرار می دهند.

از دیگر کاربرد های بیکربنات سدیم می توان به عامل پاک کننده و ساینده ملایم برای زیبایی پوست اشاره کرد. به عنوان یک مکمل خوراکی در جیره غذایی دام و طیور می تواند در جهت جلوگیری از اختلالات متابولیکی و تغذیه ای بکار برده شود.

در صنعت پلیمر استفاده گسترده ای بعنوان کاتالیزور و تصفیه کننده در فرآیند تولید پلیمرها و پلاستیک های پیچیده دارد.

بازرگانی همتی عرضه کننده انواع جوش شیرین ایرانی و خارجی می باشد .

شما میتونید برای استعلام قیمت و سفارش کالا با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
Language