لوبیا عروس  در قرن ۱۹ میلادی در کشور پرو، شهر لیما  کشت شده است  و  به وسیله بازرگانان به جنوب غرب آمریکا برده شد و در سال های ۱۸۴۰ میلادی جز محبوب ترین لوبیاها در جنوب غرب آمریکا بوده است . این لوبیا به خاک حاصلخیز و غنی که درصد رطوبت پایین دارد نیازمند است، در محل کاشت آن بهتر است از کود گیاهی استفاده شود. لوبیا عروس از انواع دیگر لوبیا ها بزرگ تر است، بافتی نرم مانند سیب زمینی پخته شده و مزه ای مانند میوه بلوط دارد.

در فصل بهار این لوبیا کشت میشود و جوانه زدن آن تا ۸ روز طول میکشد دمای خاک باید بیش از ۱۹ درجه سانتی گراد باشد و پس از بازه زمانی  ۶۵ تا ۸۵ روز امکان برداشت محصول وجود دارد این لوبیا طعمی بسیار عالی دارد  و شما میتوانید از آن در انواع سوپ، سالاد ،همراه برنج ، و حتی کیک هم استفاده کنید لوبیا عروس سرشار از آهن است و حدودا ۵ برابر لوبیا چیتی آهن دارد بنابراین برای مصرف کودکان و زنان باردار توصیه میشود.

برای خرید مستقیم این محصول و بدون واسطه، می توانید با شماره تلفن های شرکت بازرگانی همتی تماس بگیرید و در خصوص شرایط خرید این محصول اطلاعاتی کسب کنید.

ارزش غذایی لوبیای عروس :

کلسیم: ۵۷ میلی گرم

کالری : ۳۴۳

آهن: ۷.۷ میلی گرم (۹۷درصد از نیاز روزانه بدن را تامین میکند)

سدیم :۱۴ میلی گرم

فیبر :۲۰ گرم

چربی : 0.7 گرم

پروتئین : 14.6 گرم

از فواید لوبیای عروس میتوان به کاهش کلسترول خون بالا، بهبود هضم غذا، افزایش حرکات روده ها، بهبود جریان خون در رگ ها، افزایش اکسیژن رسانی به بدن، کاهش قند خون، افزایش تولید گلبول های قرمز خون و هموگلوبین، بهترین منابع پروتئین گیاهی برای گیاهخواران و ورزشکاران اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
Language