زیره سبز

زیره سبز ایران یکی از بهترین زیره سبز جهان به شمار می رود و به کشورهای عربی ، اروپایی و آمریکایی و بعضی از کشورهای شرقی صادر می شود و در صنایع داروئی ،غذایی مثل کارخانه های سوسیس و کالباس سازی،بیسکویت و کلوچه و کیک و شکلات سازی و لبنیات و شیرینی پزی و از اسانس آن در عطر و ادکلن سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

زیر سبز در ایران در استان های خراسان، سمنان و اصفهان و آذربایجان شرقی به صورت دیمی و آبی کاشته می شود و تنها محصول کشاورزی در ایران است که بیش از ۸۰ سال هست که بورسی معامله می شود.

ادویه جات بازرگانی همتی

زیره سیاه قابل رشد نیست بلکه خود رشد می کند. زیره سیاه در ایران در رشته کوه های کرمان رشد دارد ولی به خاطر حفظ محیط زیست و منابع طبیعی جمع آوری آن اندک و محدود می باشد.

زیره‌ سیاه‌ گیاهی‌ است‌ دوساله‌ که‌ ارتفاع‌ آن‌ به‌ ۳۰ تا ۸۰ سانتیمتر می‌رسد، ریشه‌اش‌ راست‌ و دوکی‌ شکل‌ و گوشت‌دار و ساقه‌اش‌ بی‌کرک‌ و شفاف‌ است‌ و برگ هایش‌ به‌ رنگ‌ سبز و در قسمت‌ فوقانی‌ ساقه‌ دارای‌ دمبرگ‌ کوتاهی‌ است‌ که انتهای‌ آن‌ به‌صورت‌ غلافی‌ ساقه‌ را فرامی‌گیرد، گل‌ آذین‌ آن‌ چتر مرکب‌ و گل هایش‌ کوچک‌ و سفید رنگ‌ است‌ و میوه‌اش‌ بیضی‌ شکل‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ تیره‌ یا مایل‌ به‌ زردو شفاف‌ است‌ و زیره در کرمان بیشترین سطح کشت را دارد.

بازرگانی همتی عرضه کننده انواع زیره سبز و زیره سیاه می باشد .

شما میتونید برای استعلام قیمت و سفارش کالا با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
Language