لوبیا چیتی یا لوبیای رومی که در بخش گیاهان دولپه‌ای و  یکی از  انواع لوبیا در راسته حبوبات است که از لوبیاهای محبوب‌ در بین مردم ایران، ایتالیا، پرتغال و ترکیه‌ است. بسیاری از انسان ها معتقد هستند که طعم لوبیا چیتی  نسبت به بقیه لوبیاها بهتر است و بعد از خوردن آن کمتر دچار نفخ می‌شوند اما هنوز شواهد و اطلاعات مستندی که نشان دهد کدام یک از انواع لوبیاها نفاخ تر هستند به دست نیامده است.

لوبیای چیتی به دلیل داشتن آمینواسید فراوان به یک منبع عالی برای دریافت پروتئین و جایگزین مناسب انواع و اقسام گوشت‌ تبدیل شده است همچنین این لوبیا به خاطر داشتن فیبر بیشتر از بقیه لوبیاها برتری دارد.

انواع لوبیا چیتی

لوبیای چیتی به دو دسته کشیده و گرد تقسیم شده و این لوبیا در نوع خود دارای کیفیت‌های متفاوتی است که حتی ممکن است در بازار لوبیای چیتی خارجی را به جای ایرانی به فروش برسانند. لوبیای چیتی خارجی دارای ویژگی هایی مانند تیره تر بودن رنگ  و پخت سریع‌تر است، بااین‌ وجود لوبیای چیتی ایرانی کیفیت بسیار زیادی نسبت به نمونه خارجی خود دارد همچنین اندازه لوبیای چیتی خارجی از نمونه ایرانی بزرگتر است.

ارزش غذایی لوبیای چیتی :

یک پیمانه لوبیای چیتی(200 گرم)  ۶۷۰ کالری دارد که از این میزان، ۲۱ کالری آن چربی، ۴۸۳ کالری آن مربوط به کربوهیدرات لوبیا و ۱۶۵ کالری به پروتئین موجود در آن مختص است .

این لوبیا در مقایسه با بقیه لوبیاها کلسترول ندارد و قند  آن از بیشتر لوبیاها  کمتر است. این ماده غذایی منبع خوبی از ویتامین «ث» بوده، همچنین میزان  سدیم ، آهن، کلسیم، پتاسیم موجود در این نوع لوبیا قابل توجه است. منیزیم، تیامین، فسفر و نیاسین  از جمله مواد معدنی و عالی موجود در این لوبیا است.

گفتنیست که میزان پروتئین موجود در این نوع لوبیا از انواع دیگر آن بیشتر است، به همین دلیل منبع غذایی مفیدی برای پیشگیری از ابتلا به مشکلات کلیوی و پوکی استخوان به حساب می آید. قرار دادن میان‌وعده‌های غذایی حاوی لوبیای چیتی در پیشگیری از سرطان روده بزرگ نقش بسزایی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
Language