مویز ایرانی یکی از پرخاصیت ترین محصولات خشکبار است که از انگور بی دانه تهیه می شود و اغلب در کنار انواع دمنوش به دلیل طعم شیرینی به عنوان قند طبیعی استفاده می شود. به گفته بسیاری از کارشناسان تغذیه، مویز ایرانی برای بیماران دیابتی بسیار مناسب است. به این دلیل که دارای قند از نوع فروکتوز می باشد و باعث افزایش قند خون نیز نخواهد شد.

مویز ایرانی به عنوان منبع سرشار از انواع مواد مغذی، تامین کننده ویتامین و مواد معدنی بدن است. بسیاری از مادران باردار به توصیه پزشکان از مویز به عنوان میان وعده یا تامین کننده ویتامین بدن،استفاده می کنند.

فواید مویز ایرانی شامل موارد زیر است:

  • درمان کم خونی

در طب سنتی بسیار تاکید شده است که مویز باعث رفع کم خونی می شود.

  • حفظ سلامت دندان

مویز به دلیل دارا بودن قند طبیعی مانع از پوسیدگی و خرابی دندان ها خواهد شد. در تحقیقات علمی ثابت شده است که مویز ایرانی دارای پنج ترکیب طبیعی است که از دندان ها در مقابل باکتری ها محافظت می کند.

  • کنترل کسترول خون

به دلیل وجود فیبر در دانه های مویز، میزان قند خون کنترل شده و همچنین کلسترول کمتری جذب خون خواهد شد.

  • استحکام استخوان ها

عملکرد استخوان ها و مفاصل به دلیل وجود عنصری به نام بور در مویز، بهبود خواهد یافت و ضمناً خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان را کاهش خواهد داد.

  • تاثیر در سلامت بینایی

آنتی اکسیدان موجود در مویز ایرانی، باعث ترمیم آسیب های وارده به شبکیه چشم خواهد شد و همچنین به بهبود عملکرد چشم کمک می کند. ضمن آنکه با وجود ویتامین A از بروز مشکلات نابینایی در برابر افزایش سن، جلوگیری می کند.

برای خرید خشکبار با کیفیت و پر خاصیت به صورت عمده می توانید با شماره تلفن بازرگانی همتی تماس گرفته و از نحوۀ خرید مویز ایرانی به صورت فله آگاه شوید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
Language