پونه گیاهی بسیارمفید برای درمان،کنترل و پیشگیری از انواع بیماری ها وتوصیه هایی مهم برای مصرف این گیاه:

پونه گیاهی است از خانواده نعناع و ترکیب اصلی موجود در آن، اسانس روغنی فرار یا روغن منتول ،مقداری تانن، مواد رزینی و حاوی مقدار زیادی ویتامین A و B و C و کلیسیم است.
فصل گرما زمان رویش گیاه پونه است و این گیاه در خاک‏ های مرطوب و غنی از مواد آلی مانند کود برگ به خوبی رشد می ‏کند.این گیاه نوع دیگری به نام پونه کوهی را نیز دارد.مرغوبترین نوع پونه وحشی در کنار چشمه ها و آب ذوب شده برف ها می روید و بهترین فصل برای چیدن پونه وحشی اوایل فروردین تا اواسط اردیبهشت است.

شاید برایتان سوال باشد که پونه چه خواصی دارد:

بیشتربخوانید:خواص نعنا

پونه مفید برای سرماخردگی وآنفولانزا:

پونه گیاهی است که از حاوی مقدار زیادی منتول است و در طولانی مدت به علت توانایی آن در تسکین علائمی چون سرماخوردگی یا آنفولانزا مورد استفاده تعداد افراد زیادی از جهان قرار می گرفته است.

یکی از ویژگ های عالی این گیاه اینست که به تنفس انسان کمک زیادی کند و از آن به عنوان یک عامل تقویت کننده دستگاه تنفسی و ریه ها کمک میگیرند.

مصرف کنندگان این گیاه براین باورند که : خاصیت خلط آور در پونه موجب شل شدن ساختن مخاط یا خلط می شود و آن را از سیستم تنفسی شما پاکسازی می کند.

پونه مفید برای گوارش:

اگر به نسلهای گذشته نگاهی بیندازیم ، متوجه میشویم که  پونه برای بهبود سلامت عمومی دستگاه گوارش و برای درمان چندین اختلال معمول در گوارش استفاده میشده است . برای کمک به معالجه نفخ، گاز یا درد معده می توانید مقدار کمی چایپونه گیاهی یا دمنوش پونه بنوشید.

پونه همچنین دارای خاصیت ضد اسپاسم است که می تواند به تسکین درد معده یا گرفتگی معده کمک شایانی کند. بسیاری از مصرف کنندگان پونه اعتقاد دارند  که پونه را می توان برای بهتر کارکردن  کبد و تشویق تولید صفرا برای کمک به هضم غذا ، در حد معتدل مصرف کرد.

پونه مفید در درد عضلات و مفاصل:

روغن پونه از خاصیت گرم و بی حس کننده برخوردار است و در هنگام ماساژ برای کمک به بهترشدن درد عضلات و مفاصل مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین، به دلیل خاصیت عالی، پونه درمان بسیار مناسبی برای روماتیسم و آرتریت است زیرا می تواند به ریشه کن کردن اسید اوریک از سیستم گردش مواد در پا کمک کند.

روغن پونه همچنیین مفید برای پوست هم است.

آرامبخش بودن پونه:

پونه ممکن است خاصیت آرام بخش هم داشته باشد. در گذشته برای مقابله با صرع  مورد استفاده قرار میگرفته است و مفید است برای آرامش اعصاب.

پونه مفید برای مشکل بی خوابی و استرس ..

بازرگانی همتی عرضه کننده انواع پونه ایرانی و خارجی می باشد .

شما میتونید برای استعلام قیمت و سفارش کالا با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
Language