فروش نخود کرمانشاه

توسط sadri

فروش نخود کرمانشاه

 فروش نخود کرمانشاه،به علت کیفیت بالایی که از نظر ظاهری و خوشمزگی دارد .در ایران جایگاه  و مشتریان خاص خود را دارد. بازرگانی همتی با تلاش توانسته با خرید حبوبات مستقیم ازکشاورزان این محصول را تهیه و به صورت عمده و خرد به مشتریان عزیز عرضه کند .برای دسترسی آسان به ما میتوانید با شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

نخود کرمانشاه چیست؟

نخود کرمانشاه، یکی از انواع نخودهای ایرانی است که در استان کرمانشاه کشت می‌شود. این نوع نخود به صورت محلی به نام “چیتلیک” نیز شناخته می‌شود. نخود کرمانشاه به دلیل خصوصیات خوبی که دارد، جزء محصولات برند “کرمانشاه” در بازار نهاده‌های کشور قرار می‌گیرد. نخود کرمانشاه، دارای دانه‌های بزرگ، مرغوب و زردرنگ است که پوست آن نیز بسیار نازک و قابل هضم است. این نخود به دلیل داشتن پروتئین و فیبر غذایی بالا، منبعی عالی از تامین نیازهای غذایی انسان محسوب می‌شود و در انواع غذاهای سنتی و مدرن به کار می‌رود.

تفاوت نخود کرمانشاه با نخود معمولی

تفاوت نخود کرمانشاه با نخود معمولی به عنوان نوعی از نخودهای محلی ایران می‌تواند .در برخی خصوصیات مانند شکل، اندازه، رنگ، طعم و خصوصیات غذایی مشاهده شود. یکی از تفاوت‌های اصلی نخود کرمانشاه با نخود معمولی، اندازه و شکل دانه‌های آن است. نخود کرمانشاه دارای دانه‌های بزرگتر و بیضی شکل است. که پوست نازکی دارند و بعد از پختن نرم و خوشمزه می‌شوند. همچنین، نخود کرمانشاه در مقایسه با نخود معمولی، رنگ زردتری دارد و طعم آن نیز معطر و خوشمزه‌تر است.

انواع نخود کرمانشاه

نخود کرمانشاه به عنوان یکی از محصولات مهم کشاورزی استان کرمانشاه، به صورت اصولاً دو نوع کلی تولید می‌شود:

نخود دانه‌ای: این نوع نخود دانه‌ای دارای دانه‌های بزرگ و کامل است و در صنایع غذایی مختلف، از جمله تهیه غذاهای سنتی و بومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نخود ریز: این نوع نخود دانه‌های ریز و ناقص دارد و معمولاً برای تهیه نخودچی، نان و رشته آشی و سوپ‌های خانگی استفاده می‌شود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک نظر بدهید

Language
خرید عمده عدس کاناداییلیست انواع ادویه هند